Для бізнесу з 1 січня 2017 року став діяти новий режим оподаткування відповідно до прийнятих законодавчих актів. Деякі зміни впроваджуються і по сьогоднішній день, а деякі почнуть діяти з квітня місяця в тестовому режимі.

З початку поточного року адміністрування податку на додану вартість тепер здійснюється по-іншому. Зокрема, в Єдиному реєстрі податкових накладних було введено режим припинення занесення і реєстрації самих накладних. Особливо, це стосується тих, які потрапляють під визначення оцінки ступеня ризиків, достатніх для такого зупинення та поновлення такої реєстрації в подальшому. При цьому, урядом визначено, що дана міра буде запущена в тестовому режимі з квітня по липень місяць 2017 року. За цей період можна буде оцінити результати роботи нових норм і правил.

Також були збільшені терміни реєстрації податкових накладних та розрахунку коригування до таких податкових накладних в ЄРПН до 365 календарних днів. Відбулося злиття двох діючих Реєстрів в єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та формування окремого Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року.

Нагадаємо, з цього року, відшкодування ПДВ здійснюють органи Держказначейства. При цьому, дані для повернення будуть братися виключно із загального Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Відтепер надана можливість складання не пізніше останнього дня місяця зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування, над фактичною ціною, визначеною окремо по кожній операції з поставки товарів та послуг.

Варто відзначити, що в цьому році також діє мораторій на введення штрафних санкцій за допущення помилок в податкових накладних, які подаються за новою схемою. Даний рік вважається тестовим для бізнесу і лояльним в плані покарання. Однак, з 2018 року, після повноцінного впровадження нової схеми, за порушення нараховуватимуться санкції.

Прочтите также